Sākums  /  Padomi  /  Kāzu plānošana - labas idejas, kā ietaupīt

Kāzu plānošana - labas idejas, kā ietaupīt

Salīdzinot ar gada aukstajiem mēnešiem, vasara ir laiks, kad Latvijā reģistrēto laulību skaits pat trīskāršojas. Kāzas nenoliedzami ir viens no skaistākajiem notikumiem pāra dzīvē, taču tās var būt arī ļoti dārgas. Līdz ar ierasto cenu kāpumu pieaug arī dažādi izdevumi kāzu rīkošanai. Rupji rēķinot, tādi kāzu izdevumi, kā - svētku mielasts un torte, svinību vieta, fotogrāfa pakalpojumi, automašīnas īre - šobrīd maksā vismaz par 50 procentiem dārgāk nekā desmit gadus atpakaļ.
post-thumbnail

Plānojot precības, bieži vien rodas jautājums, kā nodrošināt pasākumu, kas atbilst jūsu sapņiem, bet vienlaikus nepārsniedz noteiktu budžeta līmeni. Par laimi, ir daudz veidu, kā ietaupīt, nezaudējot svinību kvalitāti un efektu. Šajā rakstā apkopojām labākās idejas un padomus, kā ietaupīt naudas līdzekļus, plānojot savu skaisto dzīves notikumu

1. Izveidojiet budžetu un pieturies pie tā

Ķeroties pie kāzu plānošanas, vissvarīgākais Tev ar partneri ir izveidot jūsu kopējo budžetu un stingri tam sekot. Izplānojiet visas izmaksu kategorijas, piemēram, ceremonijas vietu, pasākuma vadītāju, fotogrāfu, ēdināšanu un dzērienu bāru, dekorācijas, mūziku, svinīgo apģērbu un rotaslietas, un sadaliet budžetu starp tām. Tas palīdzēs izvairīties no neplānotiem izdevumiem un saglabāt kontroli pār kopējām izmaksām.

2. Samaziniet viesu sarakstu

Viena no efektīvākajām metodēm, kā samazināt kāzu izmaksas, ir samazināt viesu skaitu. Mazāks viesu skaits nozīmē mazākas izmaksas par ēdienu, dzērieniem, vietas īri un pat dekorācijām. Rūpīgi pārskatiet savu viesu sarakstu un uzaiciniet tikai tos cilvēkus, kuri jums patiesi ir svarīgi.

3. Izvēlieties kāzu datumu gudri

Kāzu izmaksas var ievērojami atšķirties atkarībā no gada laika un pat nedēļas dienas. Kāzu vietas un pakalpojumu sniedzēji, tostarp fotogrāfi un pasākumu vadītāji, bieži piedāvā zemākas cenas ārpus sezonas vai nedēļas vidū, salīdzinot ar īpaši pieprasītajām vasaras nedēļas nogalēm. Izvēloties mazāk populāru datumu, jūs varat ietaupīt ievērojamu summu.

4. Pašdarināti dekori un ielūgumi

Dekori un ielūgumi ir tās lietas, kur var viegli ietaupīt, izmantojot radošumu un pašu spēkus. Izgatavojiet ielūgumus, galda kartes un dekorācijas pašrocīgi, iesaistot draugus un ģimenes locekļus. Arī vietējos amatnieku veikalos bieži var atrast nepieciešamos materiālus par saprātīgām cenām.

5. Apsveriet nelielu kāzu ceremoniju un lielākas svinības vēlāk

Neliela, intīma kāzu ceremonija ar tuvākajiem draugiem un ģimeni, kam seko lielāka svinību ballīte vēlāk, var būt lielisks veids, kā ietaupīt. Tas ļauj samazināt izmaksas uz ēdienu un dzērieniem ceremonijas laikā, bet vēlāk svinēt plašākā lokā ar draugiem un paziņām, piemēram, rīkojot neformālu dārza ballīti.

6. Pārdomāti izvēlieties ēdienu un dzērienus

Ēdiens un dzērieni ir viena no lielākajām kāzu izmaksu pozīcijām, taču arī šeit var ietaupīt. Izvēlieties bufetes veida (zviedru galds) ēdināšanu, kas parasti ir lētāka par pilna servisa maltītēm. Apsveriet arī vietējo un sezonālo produktu izmantošanu, kas bieži ir gan lētāk, gan garšīgāk. Attiecībā uz dzērieniem, dodiet priekšroku mājas vīnam un alum dārgo kokteiļu vietā.

7. Aizņemieties vai nomājiet apģērbu un aksesuārus

Kāzu kleita un līgavaiņa uzvalks kopā ar apaviem var veidot lielu daļu no kopējām izmaksām. Apsveriet iespēju nomāt apģērbu, nevis to iegādāties. Ir daudz specializētu veikaliņu, kas piedāvā kāzu kleitu un uzvalku nomu, ļaujot jums izskatīties lieliski par daļu no cenas, ko maksātu jauns ietērps.

8. Meklējiet pakalpojumu sniedzēju piedāvājumus un atlaides

Plānojot kāzas, rūpīgi izpētiet dažādu pakalpojumu sniedzēju piedāvājumus un akcijas. Daudzi kāzu fotogrāfi, videogrāfi, DJ un citi pakalpojumu sniedzēji piedāvā atlaides noteiktos periodos vai pakalpojumu komplektos. Neaizmirstiet arī par iespējām sarunāt individuālus piedāvājumus un atlaides.

9. Samaziniet papildu izdevumus

Mazas, bet daudzskaitlīgas izmaksas, piemēram, papildu dekorācijas, ziedi, dāvanas viesiem un neplānoti pirkumi, var ātri sakrāties. Rūpīgi izvērtējiet katru izdevumu, vai tas jums ir patiešām nepieciešams, un meklējiet alternatīvas. Daudzas lietas var aizstāt ar lētākiem, bet tikpat efektīviem risinājumiem.

10. Plānojiet savas kāzas ar sirdi, nevis ar naudas maku

Visbeidzot, atcerieties, ka kāzu patiesā būtība ir mīlestība un kopības sajūta, nevis iztērētā nauda. Tāpēc plānojiet savas kāzas tā, lai tās atspoguļotu jūsu vērtības un personību, un neuztraucieties par to, ko sagaida sabiedrība. Dažreiz vienkāršākas un mazāk izšķērdīgas kāzas ir tās, kas paliks atmiņā visilgāk!

Plānojot kāzas, svarīgākais ir saglabāt radošumu un būt atvērtiem uz dažādiem risinājumiem. Ievērojot šos padomus, varēsi izbaudīt savu īpašo dienu, nepārsniedzot budžetu un radot burvīgas atmiņas gan sev, gan saviem viesiem.
Ja nolemjat ņemt aizdevumu kāzu izdevumu segšanai, izmantojiet šo aizdevumu salīdzināšanas portālu, lai atrastu izdevīgākos nosacījumus.

Pirmie piedāvājumi - jau 5 minūšu laikā.

Saņemiet labāku piedāvājumu kredītam stundas laikā un bez maksas!