Sākums  /  Padomi  /  Līzings vai kredīts auto iegādei: kuru finansējuma veidu izvēlēties?

Līzings vai kredīts auto iegādei: kuru finansējuma veidu izvēlēties?

Finanšu līzings automašīnas iegādei ir populārs pakalpojums, kurā tiek nodrošināta iespēja iegādāties automašīnu, maksājot fiksētu ikmēneša maksājumu noteiktā laika periodā. Šis pakalpojums ļauj izvairīties no vienreizēja pilna maksājuma par automašīnu, piedāvājot iespēju izmaksāt summu pakāpeniski.
post-thumbnail

Kas ir finanšu līzings auto iegādei?

Finanšu līzings automašīnas iegādei ir populārs pakalpojums, kurā tiek nodrošināta iespēja iegādāties automašīnu, maksājot fiksētu ikmēneša maksājumu noteiktā laika periodā. Šis pakalpojums ļauj izvairīties no vienreizēja pilna maksājuma par automašīnu, piedāvājot iespēju izmaksāt summu pakāpeniski.

Tomēr līzingam ir vairāki ierobežojumi, kas pircējiem jāņem vērā pirms auto iegādes un līguma noslēgšanas. Lai gan līzings ir piemērota finansēšanas metode gan jaunām, gan lietotām automašīnām (parasti ne vecākām par 15 gadiem līzinga termiņa beigās), ir vairāki noteikumi, kas jāņem vērā:

  • Līzingu piešķir konkrētai automašīnai, tāpēc auto ir jāatrod un jāizvēlās pirms līzinga pieprasīšanas.
  • Līzinga gadījumā klientam jārēķinās ar pirmo iemaksu - standarta situācijā 10% no auto pirkuma maksas.
  • Finansējuma apstiprināšanai aizdevēji nereti pieprasa uzrādīt automašīnas vērtējumu, izmantojot sertificētus vērtētājus.
  • Automašīnai ir jāiegādājās KASKO apdrošināšana, kas var sadārdzināt kopējās izmaksas.
  • Automašīna paliek līzinga kompānijas īpašumā kā ķīla līdz līzinga pilnai nomaksai, un tikai pēc līzinga apmaksas auto būs iespējams reģistrēt uz pircēja vārda.
  • Pēc līzinga pieteikuma iesniegšanas parasti atbildi var saņemt vienas darba dienas laikā vai pēc ilgāka laikā.
  • Līzinga gadījumā parasti tiek noteikta pievienotā likme un bāzes likme, kas ir 3 mēnešu Euribor - tādēļ ikmēneša maksājumi var mainīties laika gaitā.

Papildus ir arī noteikti vairāki ierobežojumi, kādu auto var iegādāties. Līzinga kompānijas vērtē transportīdzekli pirms finansējuma piešķiršanas, nosakot auto vērtību un tā vecumu, kā arī spēkrata maksimālo vecumu, ar kādu var izmantot līzingu. Visbiežāk līzingā iespējams iegādāties līdz 15 gadu vecu auto. Nosacījumi līzingam atšķiras starp dažādiem aizdevējiem, tāpēc ikvienam līzinga ņēmējam ir jāsalīdzina vairāki piedāvājumi.

Kas ir aizdevums auto iegādei?

Auto kredīts ir aizdevuma veids, kas tiek izmantots automašīnas iegādei. Turklāt vairums aizdevēju auto kredītu var izsniegt arī citu transportlīdzekļu iegādei, tajā skaitā motocikliem, kas tiek reģistrēti CSDD. Auto kredīts ļauj klientiem saņemt finansējumu no bankas vai citas finanšu iestādes, lai segtu pilnu vai daļēju transportlīdzekļa cenas maksājumu, un pēc tam atmaksāt šo aizdevumu kopā ar procentiem un citām papildu maksām noteiktā termiņā. Arī šajā gadījumā aizdevums tiek atmaksāts ikmēneša maksājumos. Auto aizdevumi ir populārs risinājums tiem, kas vēlas finansēt transportlīdzekļa iegādi ar zināmu elastību aizdevuma summas, atmaksas termiņa un procentu likmju izvēles ziņā.

Slēdzot automašīnas aizdevuma līgumu, aizņēmējs vienojas ar aizdevēju par aizdevuma summu, procentu likmi un atmaksas termiņu. Procentu likme var būt fiksēta vai mainīga atkarībā no aizdevuma līguma nosacījumiem. No pieteikuma līdz atbildes saņemšanai klients parasti var rēķināties ar vienu stundu līdz pat 1 darba dienai. Kad aizdevums ir apstiprināts, aizņēmējs izmanto saņemto aizdevumu transportlīdzekļa iegādei. Auto kredīta atmaksas termiņi parasti ir no diviem līdz septiņiem gadiem, lai gan pastāv arī garāki aizdevuma termiņi. Aizņēmējam ir jāveic regulāri ikmēneša maksājumi, lai atmaksātu aizņēmuma pamatsummu kopā ar procentiem un citiem maksājumiem līdz kredīta pilnīgai atmaksai. Kā ievērojams pluss - auto kredīts neparedz pirmo iemaksu, tāpēc tas noder gadījumos, kad nav pieejami nepieciešamie uzkrājumi. 

Kurš ir piemērotāks finansēšanas veids?

Kopumā vērtējot abus finansējuma veidus, auto līzingu ieteicams izvēlēties tiem, kas vēlās iegādāties jaunāku un dārgāku auto, un personai ir pieejami līdzekļi pirmajai iemaksai, kā to pieprasa vairums līzinga kompāniju Latvijā. Pircējam nepieciešams ņemt vērā, ka līzinga kompānijas pieprasa KASKO apdrošināšana, kas sastāda papildus izmaksas, kā arī, auto pircēja īpašumā nonāk tikai tad, kad tiek atmaksāta līzinga summa pilnā apmērā. Svarīgi ielāgot, ka līzingu piešķir konkrētai automašīnai un līzinga kompānija veic auto vērtēšanu pirms finansējuma piešķiršanas.

Savukārt, auto kredīts ir piemērotāks situācijas, kad persona vēlās iegādāties vecāku vai lētāku auto modeli, vai arī tad, kad vēlama lielāka izvēles brīvība: saņemt finansējumu un tikai tad izvēlēties savu auto. Elastīguma ziņā auto kredīti ir labāka izvēle par auto līzingu, turklāt transportlīdzeklis uzreiz tiek reģistrēts uz personas vārda.

Galu galā izvēle starp līzingu vai kredītu automašīnas iegādei ir atkarīga no personas finansiālā stāvokļa, vēlmēm un citiem faktoriem, ko nepieciešams izvērtēt pirms auto iegādes. Pirms auto finansēšanas izvēles apsveriet, vai naudas apmērs ir pietiekošs, lai iegādātos vēlamo auto, tāpat arī salīdziniet aizdevumu termiņus, nosacījumus un procentu likmes, lai iegūtu sev labvēlīgākos nosacījumus.

Pirmie piedāvājumi - jau 5 minūšu laikā.

Saņemiet labāku piedāvājumu kredītam stundas laikā un bez maksas!